Skip to main content

Prie Nacionalinės aviacijos asociacijos LAVIA, vienijančios Lietuvoje registruotas ir čia veikiančias aviacijos verslo bendroves, jungiasi „DRONETEAM“, patyrusi dronų ekspertų komanda, vykdanti nuotoliniu būdu valdomus ir autonominius skrydžius, ir siūlanti pilno 3D skenavimo, 3D modeliavimo bei fotogrametrijos paslaugas.

Anot LAVIA pirmininko Aleksandro Nemunaičio, naujosios narės prisijungimas įrodo vis augančio aktyviai naudojamų dronų skaičiaus svarbą ir įtaką aviacijai bei kintančią industrijos kasdienybę. „Bepiločiai orlaiviai tapo itin svarbūs – greitas technologijų tobulėjimas išplėtė jų panaudojimo galimybes, ne tik karo pramonėje ir verslo sektoriuje, bet ir laisvalaikiui bei pramogoms. Didėjantis susidomėjimas šiais orlaiviais kelia naujų infrastruktūrinių ir teisinių iššūkių. Vienas svarbiausių jų yra saugumo užtikrinimas: būtina užtikrinti skrydžių ir kibernetinį saugumą, saugoti žmonių privatumą, laikytis aplinkosaugos reikalavimų, užtikrinti duomenų apsaugą ir technologinį patikimumą“, – teigia A. Nemunaitis ir pažymi, kad „DRONETEAM“ prisijungimas prie LAVIA padės efektyviau rasti sprendimus šiems naujiems iššūkiams.

Remiantis VĮ „Oro navigacija“ turimais duomenimis, iki 2050 m. bepiločiai orlaiviai turėtų sudaryti iki 35 proc. visų kariuomenių orlaivių, o iki 2035 m. komerciniame ir viešajame sektoriuose numatomi 400 tūkst. aktyvių naudotojų. Laisvalaikio ir pramogų rinkoje pasiūla turėtų pasiekti virš 7 mln. aktyvių dronų jau 2025-aisiais.

„Bepiločiai orlaiviai – neatsiejama aviacijos industrijos dalis. Tikiu, kad „DRONETEAM“ komandos dalyvavimas asociacijos veikloje ir aktyvi komunikacija su kitomis organizacijos narėmis prisidės prie sklandžios ir teisingos dronų srities plėtros Lietuvoje“, – tikina „DRONETEAM“ vadovas Linas Gelažanskas.

13 m. veikianti nacionalinė aviacijos asociacija LAVIA atstovauja visas jai priklausančias aviacijos verslo bendroves, tokias kaip „BAA Training“, „FL Technics“, „BGS“, „KlasJet“, „Avion Express“.