Skip to main content

Nacionalinės aviacijos asociacijos LAVIA narė, pilotų ir įgulos mokymų bendrovė „BAA Training“ sulaukė svarbių svečių. Oficialaus valstybinio vizito Lietuvoje metu Prancūzijos Transporto ministras Jean-Baptiste Djebbari susitiko su „BAA Training“ atstovais ir aptarė strateginę partnerystę bei planus.

Jau kuris laikas „BAA Training“, priklausanti „Avia Solutions Group“ įmonių grupei, vykdo aktyvią plėtrą Prancūzijoje. 2021 metais įmonė pasirašė kontraktą su „Air France“ dėl jų ir jų dukterinės pigių skrydžių bendrovės „Transavia“ pilotų apmokymo 2023-2033 metais. Šiuo metu vykdomos 2,8 tūkst. kv. m. mokymo centro statybos netoli Paryžiaus Orli tarptautinio oro uosto, kuriame planuojama organizuoti pilotų mokymus. „BAA Training France“ mokymų centre būsimi aviatoriai galės mokytis pilotuoti naudodamiesi 6 „Airbus“ ir „Boeing Max“ simuliatoriais.

2021 metų lapkritį „BAA Training“ pasirašė susitarimą su „Ecole Nationale de l’Aviation Civile“ (ENAC), vieninteliu Prancūzijos aviacijos universitetu, kuriuo numatomas bendros mokymų programos steigimas, apimantis Ab Initio bei pažengusių pilotų mokymus. Nuo 2022 metų „BAA Training“ bei „Ecole Nationale de l’Aviation Civile“ bendrai paruoš 40-50 pilotų kasmet. Planuojama, kad teorinę mokymų dalį būsimi pilotai išklausys Vilniaus „BAA Training“ centre, pradinius skraidymus atliks „BAA Training Spain“ centre Barselonoje, o antrą skrydžių mokymo programą užbaigs ENAC universitete, Tulūzoje.

Susitikimo su Prancūzijos Transporto ministru Jean-Baptiste Djebbari metu „BAA Training“ aptarė jau vykdomus kontraktus bei galimas strategines partnerystes bei plėtrą.

Prancūzijos Transporto ministras taip pat susitiko ir su „Avia Solutions Group“ aptarti grupės strateginę partnerystę su Prancūzijoje įkurta viena didžiausių orlaivių gamintojų „Airbus“. Tarptautinė įmonių grupė teikia paslaugas „Airbus“ lėktuvus įsigijusioms avialinijoms 68-iose valstybėse ir vien Prancūzijoje atlieka „Airbus“ priežiūros ir remonto darbus keleiviniams ir privatiems lėktuvams 6 didžiausiuose oro uostuose. O kiekvienas naujas „Airbus“ orlaivis prieš pakilimą iš lėktuvų gamyklos Tulūzoje yra nuplaunamas „Avia Solutions Group“ įmonių grupės bendrovės “Nordic Dino” unikaliais ekologiškais lėktuvų išorės plovimo robotais.